DOLAR
18,5539
EURO
18,1103
ALTIN
991,86
BIST
3.155,54
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
27°C
İstanbul
27°C
Açık
Cumartesi Hafif Yağmurlu
26°C
Pazar Az Bulutlu
22°C
Pazartesi Az Bulutlu
21°C
Salı Az Bulutlu
20°C

YAĞMUR HASADI İÇİN JEOMEMBRAN GÖLET YAPIMI KKYDP “% 50 HİBE” KAPSAMINA ALINDI.

YAĞMUR HASADI İÇİN JEOMEMBRAN GÖLET YAPIMI KKYDP “% 50 HİBE” KAPSAMINA ALINDI.
09.12.2021 14:03
0
A+
A-

YAĞMUR HASADI İÇİN JEOMEMBRAN GÖLET YAPIMI BAŞVURULARINDA BAŞVURU SAHIBI TARAFINDAN SUNULMASI GEREKEN BILGI, BELGELER VE REFERANS METRAJ LISTESI; Derinlik: 2m  Genişlik ve uzunluk: 9,5m – 12,00m Hacim: 100m3

Maliyet İcmali*

İmalatBirimMiktar
Açıkta Kazı **m3187,64
Demir**Ton0,25
Geotekstil (500gr/cm2 )m2133,00
Geomembran (1.5 mm)m2133,00
Betonarme Betonu (15 cm)**m319,95
Koruma Betonu (10 cm)**m313,30
Hasır Çelik**Kg500,00
Tel Çitm43,00
Diğer Masraflar (%5)

 

İzin Ve Ruhsat Durumu

5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu kapsamında “Su Depolama Tesisleri”.Tarımsal amaçlı yapı taleplerine; Büyük Ova Koruma Alanı dışında yer alan araziler için 5403 sayılı Kanunun 13. Maddesi kapsamında Büyük Ova Koruma Alanı içindeki araziler için 14. Madde kapsamında izin alınmalıdır. Yapı ruhsatı vermeye yetkili kurumdan; yapı ruhsatının alınmasına gerek olmadığını gösteren ilgili kurumdan alınmış resmi yazı veya Yapı ruhsatı sunulmalıdır.

Yağmur Hasadı Başvurularında Başvuru Sahibi Tarafından Sunulması Gereken Bilgi, Belge, Rapor, Proje Ve Taahhütnameler;

Yatırım sahibi bu madde de yer alan konular için taahhütname vermelidir. İnşa edilecek havuzların tarımsal sulama amaçlı olacağı ve sadece yağışları toplamak amacıyla inşa edileceği, Suyun yer altı sularından temin edilmeyeceği, Doğal göl, sulak alan veya devlet eli ile yapılmış su sistemlerinden su almayacağı ve bu kabil yapılara müdahale etmeyeceği, Havuzun inşa alanı akışa geçen yağışı efektif bir şekilde alması için başvuru sahibine ait en uygun topoğrafik koşulları içeren alanda olduğunu,

Başvuru sahibi ile ilgili bilgi ve belgeler başvuruda sunulmalıdır.

a) Yapının tesis edileceği yer ile ilgili tapu ve çaplı tapu örnekleri,

b) Tapunun hisseli olması durumunda hissedarların muvafakatnamesi başvuruda yer almalıdır,

Başvuruda sunulması gereken plan, proje ve raporlar; a) Vaziyet planı b) Aplikasyon planı c) Başvuruda yapıya ait mimari proje, statik proje, elektrik projesi, mekanik tesisat projesi ve zemin etüd raporu yer almalıdır. d) Hidrojeolojik Etüt Raporu e) Su tüketim raporu f) Teknik rapor

Başvuruda proje ile sunulan ilgili raporlarda aşağıda yer alan maddeler de yer almalıdır;

a) Yapılan havuzların yağış akış yollarını engellemeyecek şekilde inşa edileceği ve taşkınlara mahal vermeyeceği gösterilmelidir.

b) Projede su toplama alanları ve su toplama potansiyeli belirtilmelidir. Su toplama potansiyeli ile havuz kapasitesi birbirine uyumlu olmalıdır.

c) Yağışın havuza getirilme şekli raporda yer almalıdır.

d) Havuz sulama alanları

e) Proje alanındaki ürün deseni ve tahmini su ihtiyacı belirtilmelidir.

f) Proje ile sulama yapılacak alanlar ve sulama metotları belirtilmelidir.

g) Teknik projede Suyun havuza giriş yerleri, su taşma savakları ve sulama suyunun araziye aktarılması ile ilgili yapılar belirtilmeli ve uygulamaya alınmalıdır.

Diğer Hususlar,

a) Jeomembran havuz herhangi bir kuru dere yatağı veya akarsu üzerine yapılmayacaktır.

b) Proje sahibi buharlaşmayı azaltmak maksadıyla havuz çevresine ağaç ve çalı formunda ağaçlandırma yapabilir. Ancak ağaçlar, kökleri havuz yapısına zarar vermeyecek uzaklıkta dikilmelidir.

c) Çevrede bulunan insan ve diğer canlılara yönelik bir tehlike arz etmemesi için havuzun çevresi çit ile çevrilmelidir. Tehlike anında kullanılmak üzere havuzun bütün kenarlarına tırmanma halatları konulmalıdır.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.